Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, który w naturalny sposób i w takiej samej postaci spotkać można nie tylko we wszystkich rodzajach tkanek, ale także u wszystkich gatunków. Główną jego funkcją jest związywanie i magazynowanie wody. W praktyce oznacza to nawilżanie skóry. Z wiekiem organizmu, jego ilość ulega zmniejszeniu – jednym z rezultatów takiego stanu rzeczy jest powstawanie zmarszczek. Podany kwas hialuronowy w pełni integruje się ze skórą pacjenta i w żadnej mierze nie zakłóca jej naturalnych funkcji, umożliwiając naturalny i swobodny przepływ substancji odżywczych. Z czasem kwas ulega powolnej degradacji, zapewniając tym samym skórze nawilżenie i dostarczając jej substancji odżywczych.
 
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu. Po wprowadzeniu do skóry wypełniają zmarszczkę lub bruzdę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub bruzdę preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając ją
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu, natomiast całkowity rezultat zaobserwować można po upływie 10-15 dni od zabiegu. Efekty utrzymują różnie w zależności od miejsca wykonania zabiegu do 12 miesięcy. Zabieg należy do niechirurgicznych, skutecznych, komfortowych i bezpiecznych metod rewitalizacji skóry. Klient po zabiegu może wrócić do swoich obowiązków.
 
Wskazania do zabiegu:
- zmarszczki poprzeczne czoła
- lwia zmarszczka
- zmarszczki okolicy oczu
- bruzdy nosowo-wargowe
- opadający kącik ust i linie marionetki
- zmarsazczki nad górną wargą
 
Przeciwwskazania:
-stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
-choroby autoimmunologiczne
-niewyrównana cukrzyca
-tendencje do powstawania bliznowców
-aktywne zakażenia okolicy zabiegu
-choroba nowotworowa
-ciąża, okres karmienia piersią
-zaburzenia krzepliwości krwi
-przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
-epilepsja
 
Zalecenia przed zabiegiem
–na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić preparaty mające działanie rozrzedzające krew, np. allertec, aspiryna, gripex.
 
Zalecenia po zabiegu
-przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania
i masowania miejsc iniekcji.
-przez okres 2 tygodni po wykonaniu zabiegu nie należy narażać się na długotrwałe działanie temperatury poniżej 0° C, promieni słonecznych lub silnego ciepła (solarium, sauna).
-należy również ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny przez pierwsze 5 dni po zabiegu;