Zabiegi (IPL + RF)

ZABIEGI LASEROWE IPL+RF
E-light (IPL + RF Bipolarny), czyli impulsowe źródło światła fale radiowe to nowość zaliczana do rodziny urządzeń wykorzystujących energię świetlną oraz prąd o częstotliwości radiowej.
Fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie jest najnowszą i skuteczną metodą kompleksowej odnowy przy pomocy IPL RF. Polega na stymulacji skóry do produkcji kolagenu. Światło IPL oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej do temperatury ok. 55°C. Fibroblasty są to komórki odpowiedzialne za aktywację procesu produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego naturalnie występującego w skórze. 
USUWANIE PRZEBARWIEŃ
Przebarwienia to widoczne gołym okiem plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Przebarwienia bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są nagromadzeniem melaniny - barwnika produkowanego w odpowiedzi na promienie UV. Czasem jednak niewielka plamka na skórze może być wynikiem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także produkujących go komórek - melanocytów. 
Fotoepilacja
Fotoepilacja to zabieg, który polega na trwałym usunięciu niechcianego owłosienia za pomocą laseru IPL. Do usuwania włosów wykorzystuje się energię świetlną, która podczas zabiegu zamienia się w energię cieplną. Ta z kolei powoduje zniszczenie opuszki włosa i blokadę naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa, prowadząc do obumarcia. Dzięki temu po zabiegu następuje usunięcie włosa oraz zablokowanie procesu formowania się nowego mieszka włosowego. 
Leczenie trądziku
Terapia na bazie światła IPL jest w stanie usunąć około 60 % nieestetyczności trądzikowych, działa bezpośrednio na przyczyny trądziku. Fale świetlne pochłaniane są przez pofriryny - metabolity beztlenowych bakterii Acnes, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego. Porfiryny pod wpływem promieniowania uwalniają aniony tlenowe powodujące śmierć beztlenowej komórki bakteryjnej. Niszczony w ten sposób czynnik prozapalny, co powoduje zmniejszenie ilości zapalnych zmian trądzikowych. 
Laserowe usuwanie naczynek i rumienia
Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet oraz mężczyzn niezależnie od wieku. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne, oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny wpływające na pracę naczyń włosowatych. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. Rozszerzone naczynka są bardziej narażone na pękanie, co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego.