Peeling kwasu laktobionowego - "kwas dla wrażliwców".
Jeżeli borykają się Państwo z zaczerwienieniem, podrażnieniem, trądzikiem różowatym bądź ze stanami zapalnymi, to ten kwas jest dla Was.
Zastosowania tego kwasu nie powinni się Państwo wogóle obawiać, ponieważ stosowanie tego kwasu właściwie nie niesie za sobą działań niepożądanych, w dodatku efekty na skórze pojawiają się bardzo szybko.
Jedną z najważniejszych zalet tego kwasu jest to, że działa równie skutecznie jak kwasy AHA, jednak nie powoduje podrażnień.
W swojej skuteczności można go porównać z kwasem glikolowym, ponieważ tak jak inne kwasy hydroksylowe pobudza fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych oraz reguluje proces złuszczania.
Ważne!
Podczas zabiegu kwasem laktobionowym nie występuje nieprzyjemne uczucie pieczenia czy zaczerwienienia jak w przypadku kwasów AHA.
Znakomitymi zaletami stosowania zabiegów z kwasem laktobionowym jest łagodzenie podrażnień,zaczerwienień oraz stanów zapalnych. Kwas ten również wzmacnia barierę skórną.
Ciekawostką jest również fakt, że zabiegi można wykonywać w czasie leczenia retinoidami oraz sterydami i to łagodzi skutki uboczne ich działania.
Kwas laktobionowy doskonale sprawdza się też w przypadku skóry dojrzałej, ponieważ neutralizuje wolne rodniki, ma silne właściwości nawilżające, a także wzmacnia włókna elastyczne i kolagenowe.
Wskazania do zastosowania:
- cera naczyniowa i z trądzikiem różowatym
- cera alergiczna z AZS, wrażliwa
- łojotokowe zapalenie skóry
- cera dojrzała
- po zabiegach dermatologii estetycznej
Efekty zabiegu:
- złagodzenie podrażnień, stanów zapalnych a także skłonności do zaczerwienienia
- zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek
- zdecydowany wzrost nawilżenia naskórka
- zwiększenie gęstości skóry
- poprawa jędrności i elastyczności
- działa antyoksydacyjnie
Aby uzyskać jak najlepsze efekty działania kwasu laktobionowego, należy go stosować systematycznie w okresie minimum 2,3 miesięcy.